Články a videa

Jednoduchý video sestřih z dubnového víkendového pobytu s tancem na Vysočině

 

Videozáznam vystoupení z akce Ženy ženám Živě 2014

 

Zde si můžete pustit záznam webináře, kterého jsem se zúčastnila 7.4.2014 :

 

Níže si můžete přečíst mé články na téma tanec.

Flirt dance – radostná cesta k bohyni

Zde si můžete přečíst článek, který jsem vydala ne webu ŽenyŽenám.

Naštěstí je dnes už zbytečné vysvětlovat, proč je důležité, aby ženy měly skvělé sebevědomí, cítily se šťastné ve svém těle a vědomě uvolnily případná sevření přirozené sexuality. Díky, díky, díky za to! Tuto část můžu tedy s čistým svědomím přeskočit a vrhneme se přímo na věc. Jak to tedy provést, abych měla svoje tělo opravdu ráda? Jak uvolnit potlačovanou část vlastní osobnosti, která stále vystrkuje růžky? Proč jsem z ní pořád tak nesvá? Jak vypustit tygřici :o )? Je třeba pustit tygřici z klece! To si pište, svázaná tygřice totiž často překáží opravdovému prožitku ženského štěstí. Potřebujete se vyřádit!

Odpovědí na otázky výše je jistě mnoho. Cest, jak dosáhnout spokojenosti, také. Pokud jde ale o radostný pobyt ve vlastním těle, ráda bych vyzdvihla tanec, který v tomto směru pomáhá mě i mnoha dalším ženám. Honosí se šťavnatým názvem flirt dance.

Vyučuji flirt dance od roku 2008 a nikdy nepřestanu v myšlenkách děkovat jeho americké duchovní pramáti Sheile Kelley, že byla tak osvícená a vydala knihu, která posléze položila v Čechách základy tohoto tanečního stylu. Sheilla vypracovala fantastickou techniku S faktor a v její knize s názvem “S faktor – cvičení se striptérkou”, si můžete projít to, co tvoří základní kámen flirt dance. Pokud knihu někde zahlédnete, určitě neváhejte a kupte si ji. Minimálně můžete zařadit pár sexy pohybů do svojí ranní rozcvičky. Pokud Vás kniha chytne za srdce, zkuste kurz. K S faktoru na kurzu flirt dance přidáte také prvky z orientálního tance, latiny či moderny.

Každý semestr se mi naskýtá úžasná podívaná, při které se moje žačky pomalu ale jistě zbavují zábran a rozkvétají mi takříkajíc pod rukama. Může za to pár pohybů, které překračují hranice hodných holčiček – hra boků, zdůraznění nejkrásnějších ženských křivek, trocha “válení” po zemi, trocha exhibicionismu, ladnosti, uvolnění, zpomalení a máme to. K tomu se učíme vnímat svoje tělo a dotýkat se ho. Flirt dance každé ženě ukazuje, že je opravdu krásná taková, jaká je právě nyní. Krom toho zpevňuje postavu, zvyšuje flexibilitu a dostává měkké a ladné prvky mezi pohybové stereotypy.

Podtrženo sečteno, díky flirt dance se již mnoha ženám podařilo zvýšit sebevědomí, a to zejména v oblasti vnímání vlastního těla. Jakmile se ženě zvýší pocit sebehodnoty, okamžitě se to odráží v jejím vyzařování. Je pro okolí více atraktivní. Následně si pak ještě o něco více vychutná tanec, který pak o to více posiluje skvělý pocit ze sebe sama. Jedeme po spirále nahoru.

V neposlední řadě flirt dance otevírá vrátka k naší potlačované sexualitě. Přestože je jí všude plno, zjišťujeme, že my samy jí otevřené nejsme a navíc, to vše okolo nás jsou často jen umělé nepřirozené formy sexuality. Vše na bannerech a billboardech vypadá tak, jak vyhovuje reklamní branži a průmyslové lobby produkující kvanta kosmetiky, zeštíhlujících preparátů a implantátů. V tom ale nejsou ukryté skutečné ženy. Naše krása spočívá v uvolněnosti, přirozenosti a radosti ze života.

Na hodinách flirt dance pracujeme s boky, provokujeme a jsme zatraceně sexy. Učíme se, jak vyzdvihnout přednosti právě toho našeho skutečného těla. Prvky S faktoru vychází ze striptýzového tance a proto není divu, že jsou velmi provokativní a některé ženy se až polekají, jak je jejich vlastní obraz v zrcadle vzrušující. Je to hra. Radujeme se a pokoušíme rozbít každá ty svoje vlastní překážky.

Máte-li chuť se také pustit do tance, právě teď je ta správná doba na plánování. V září začínají nové kurzy pro začátečníky. Je jedno, kolik vám je let, kolik vážíte nebo jak chudobné jsou vaše zkušenosti s tancem. V úvodním kurzu se naučíte všechno od píky. Pokud jste z Brna a okolí, můžete se přihlásit třeba na můj kurz od 26.9. Více informací najdete buď na mé stránce uvedené v podpisu nebo na webu www.centrumtance.cz. Bydlíte-li jinde, podívejte se na stránky Centra Tance a zkuste najít lekce poblíž. Stojí to za to!

Jsem mistr Reiki a učím flirt dance

Článek, který jsem napsala pro web KartarkaOla.cz.

Jsem Mistr Reiki a učím flirt dance. A taky pole dance, tanec u tyče


Foto Jan Žalud
Teď se přiznejte, že vás to šokuje. Alespoň trochu, někde v koutku. V rozpacích je z této kombinace většina lidí a také převážná část prvních dotazů na mých hodinách flirt dance Body&Mind směřuje tímto směrem. Ale to už předbíhám.

S Reiki jsem poprvé přišla do kontaktu poměrně náhodou. Od té doby je neodmyslitelnou součástí mého života a věřím, že tomu až do smrti nebude jinak. Reiki je tak neuvěřitelně laskavá a hojivá, až si občas říkám, že podle lidské spravedlnosti bychom si nic tak úžasného nemohli nikdy zasloužit. Vnímám ji jako dar Bohů. Možnou cestu, jak vyléčit hluboké rány v nás i na planetě Zemi. Nesmírně mě těší spočinout v její náruči i předávat zasvěcení novým léčitelům.

Na hodinách flirt dance učím ženy, jak změnit pohled sama na sebe. Jak přestat hledat na svém těle, zda mu podle diktátu magazínů někde něco přebývá nebo naopak chybí. Vnímat samu sebe jako erotickou a krásnou, hodnou zbožňování a pomilování. Snažím se jim pomoci odsunout pokličku a poznat malého raráška, který se v každé z nich skrývá. Pomáhám jim uvolnit se a odvázat. Je to práce pomalá, změna je postupná, nenápadná, ale naprosto úžasná.

Být sexy je totiž naprosto přirozené pro každou ženu. Je jejím výsostným právem, zvolit si toto svoje vyzařování, kdykoliv chce. Pokud v člověku převládne láska sama k sobě, má blízko ke štěstí a jeho osobní i duchovní rozvoj se urychluje. Naprostá většina z nás je v tomto životě na Zemi v těle za účelem“ běžného“ života. Tudíž nás nečeká celibát a odloučení od společnosti, ale práce na vztahových otázkách, zakládání rodiny a výchova dětí. Důležitou roli hraje zdravá sexualita, s jejíž pomocí můžeme rychleji pokročit na cestě za osobní realizací. Flirt dance je terapie. Je to duchovní záležitost spojená s propojováním vědomí a sídlem sexuální energie. Jak se praví v učení Ra Sheeba, s jejíž energií také pracuji: „Jedině přes Sheebu (ženská sexuální energie, kreativita), se můžeme dostat k Ra (Velké centrální Slunce, Zdroj, mužská energie).“

Na tomto základě jsem vytvořila koncept lekcí flirt dance Body&Mind. Využívám samotného působení flirt dance, tedy tance, který obsahuje ženskou sexuální energii, a navíc přidávám vědomou práci s ní. Existuje více přístupů k tanci pro ženy, který by měl působit zejména na oblast první a druhé čakry a obecně na sexuální energii. Já jsem si zvolila jako základní kámen flirt dance, protože prostě funguje a mám s ním výborné zkušenosti. Do lekcí navíc začleňuji techniky na uvolnění, relaxaci a krátkou meditaci.

Již po několika hodinách jsem byla odměněna. Nejrůznější bloky mých tanečnic se začaly uvolňovat, zdravotní stav lepšit a po každé hodině u nás všech (včetně mě jako lektorky) dochází k harmonizaci a celkovému zklidnění. Existuje snad větší motivace pokračovat dál a myšlenku dále rozvíjet?

Pokud máte chuť, přijďte vyzkoušet flirt dance Body&Mind. Vyučuji pod Centrem Tance. Svoje lekce vedu na pobočce v Brně a čas od času také navštívím Prahu a zorganizuji otevřenou hodinu tam. Nejbližší termín pro Prahu je v sobotu 26.3. 2011 dopoledne.

 

Flirt dance Body&Mind

Zde si můžete přečíst článek, který jsem napsala pro portál Alice Kirš Buastný.cz

Flirt dance Body&Mind
Máme štěstí, že žijeme v době, kdy se k nám dostává stále více informací, které byly mnoho let zamlčovány či deformovány. Pokud si dáme práci a v záplavě knih a seminářů dobře vybíráme, máme díky nim a následně díky novému prožitku možnost získávat mnohem užší kontakt s realitou, svým vnitřním zdrojem a žít tak šťastnější život. Naše duše nás většinou sama ponouká, abychom šli cestou větší svobody i zodpovědnosti a pokud její hlas posloucháme, opravdu se nám to daří i přes různé zkoušky a překážky. Ze všech krásných zjištění, které na cestě procházíme, jsem pro své lekce vybrala uvědomění si posvátnosti našeho těla a radosti z tvořivé sexuální energie.

Žena je nádherná bytost. Je dynamická, proměnlivá, cyklická, intuitivní. Je to čarodějka. K ženě patří pohyb a zejména tanec. Je obrazem ženské energie, neustálého pohybu vesmíru, vyjadřuje emoce a propojuje nás s naší vnitřní ženou. Máme všechny mnoho tváří, které jsme často vlivem výchovy a v procesu zařazování se do společnosti nějakým způsobem skryly. Proto je nádherně osvobozující a radostné je znovu objevit, ukázat a prožít. Je to léčivý proces.

Lekce Flirt dance Body&Mind jsou určeny pouze pro ženy. Objevujeme na nich některé své potlačené tváře. Užíváme si faktu, že jsme v tomto životě dostaly ženské tělo, že jsme žádoucími sexuálními bytostmi a pokud si to dovolíme, vyzařuje z nás erotika. V tomto směru vůbec nezáleží na našem věku, zda jsme tenké či širší anebo malé či vysoké. Rošťácky se radujeme z rádoby nepatřičných pohybů, které „nejsou vhodné“ pro „slušně vychovanou“ ženu. Současně se spojujeme s naší matkou Zemí a uchylujeme se do její laskavé náruče, která je nám ženám velmi blízká. Obrovským průkopníkem byl v oblasti využití sexuální energie pro duchovní a osobní růst velký učitel a rebel Osho. Díky jeho knihám a přednáškám je možné hlouběji pochopit toto téma.

Základní kámen flirt dance položila v devadesátých letech nepříliš známá americká herečka Sheila Kelley. Jako součást přípravy na roli striptérky navštěvovala strip kluby a napozorované pohyby doma trénovala. Zjistila, že mají neuvěřitelný vliv nejen na její tělo, které se zpevnilo a zeštíhlelo, ale také na sebevědomí. Sestavila tedy systém tanečního cvičení pro ženy, který nazvala „S faktor“. Flirt dance k S faktoru přidává prvky orientálního tance, latinskoamerických tanců, baletu a dalších stylů. Já jsem se stala lektorkou tohoto tance v roce 2008. Při své práci jsem zjistila, že kromě výše zmíněného dochází také ke změně energie, kterou ženy při tanci vyzařují, k pročistění oblasti druhé čakry a radostnějšímu prožívání celé jejich bytosti. Využila jsem blahodárného vlivu flirt dance a začala připravovat hlubší a ještě více prožitkovou verzi tohoto tance.

Dlouho jsem přemýšlela a hledala, než jsem došla k finální podobě dnešních tanečních hodin. Program lekcí jsem mimo jiné konzultovala se svým učitelem meditace Petrem Velechovským, který patří podle mého názoru mezi naprostou elitu ve svém oboru. Přípravnou práci jsem dokončila v létě 2010 a začala nový typ lekcí vyučovat v brněnském Centru Tance. Dostal jméno flirt dance Body&Mind. Každá lekce obsahuje techniky určené pro uvolnění. Ženy se díky nim mohou lépe zbavit stresu a trápení a posléze si lépe vychutnat další části výuky. Následuje práce s ženskou sexuální energií, uzemnění, tanec a na závěr pak meditace, při které dochází k vnitřnímu ztišení a vyrovnání.

Přestože použité techniky znám, nepřestávají mne překvapovat svým silným a současně léčivým účinkem. Často přímo na lekcích, nebo bezprostředně po nich, dochází k uvolňování bloků a nastartování vnitřních ozdravných procesů. Lekce flirt dance Body&Mind pro mě patří k nejkrásnějším hodinám, které vedu. Sice kurzy probíhají necelý rok, nicméně musím konstatovat, že se skláním před moudrostí a silou intuice žen, které na tyto lekce přichází.

Pokud Vás tento typ tanečních lekcí zajímá, kurzy najdete na tomto webu nebo na www.centrumtance.cz pod záložkou flirt dance vždy s označením Body&Mind. Většinou se konají v Brně, ale čas od času vedu jednorázovou otevřenou hodinu také v Centru Tance v Praze.
Těším se na setkání s Vámi!
S láskou Lucie Mattabu

Povídání o tanci obecně
Níže si můžete poslechnout rozhovor z roku 2008. Povídáme si v něm se skvělou paní Dufkovou a mojí drahou tragicky zesnulou kamarádkou a kolegyní Martinkou.