Ženy ženám (ne)utajeně

Je nedělní ráno.  Kostelní zvony právě odzvonily první ranní mši. Vedle postele zaznívá batolecí pokřik: „Távat, vyspanej!“, ale já ještě chvíli odolávám, ležím a se zavřenýma očima vstřebávám krásno kolem srdce, které se mi tam uhnízdilo předchozí den. Ještě stále jsem plná silných dojmů z včerejšího obrovského setkání žen Ženy ženám Živě, kterého jsem se zúčastnila jako spíkr. V Mahenově divadle v Brně se sešlo na 400 žen, aby si vyslechly devět povídání na témata z ženského světa. V hlavě mi pořád zní slova ostatních řečníků i mé vlastní silné pocity z pobytu na pódiu. Chodím jako v mrákotách a příprava snídaně pro potomka mi zabírá třikrát více času, poněvadž v rozptýlených myšlenkách opisuju kolem kuchyňské linky mnohonásobně delší trajektorii než obvykle.

Překvapilo a potěšilo mě, jak otevřené ženy na včerejší akci přišly. Na závěr svého povídání  o flirt dance jsem zařadila malé taneční protažení s uvolněním pánve a dotekovým cvičením. Tam, kde na většině lekcí zpočátku bojuji s ostychem, jsem viděla nadšené tváře ochotné zkoumat smyslnost svého těla. Tančily se mnou i ženy, které zřejmě přišly do divadla společně s vnučkou.  Bylo to úžasné! Jediné rozpaky jsem viděla ve tváři několika mužů v hledišti, kteří mezi rozvlněnými ženami stáli nehnutě. Těm jsme to ale na závěr vynahradili se středně pokročilými tanečnicemi při vystoupení s mojí choreografií. Mimochodem, holky, zatančily jste naprosto skvěle!

Řekla jsem toho o flirt dance hodně, nicméně to je stále jen zlomek všech působivých informací o tomto tanci.  Utajeny zůstaly také některé body, které mi z časových důvodů z vystoupení vypadly. Rozhodla jsem se tedy o ně podělit touto cestou, aby již všem přemýšlivým ženám utajeny nebyly.

Flirt dance obsahuje hned několik tajemství a jedno z nich tvoří odpověď na otázku, proč je tak účinný v budování lepšího sebevědomí. Je třeba si uvědomit, jaké smysly při tanci působí současně. Prvním hráčem je zrak. Sledujeme svůj krásný tančící obraz v zrcadle. Dalším v řadě je sluch, který zaznamenává věty o ladnosti našich nohou, svůdné siluetě nebo taneční figuře. Následuje hmat, díky němuž můžeme vnímat hebkost vlastní kůže i něžné obliny celého těla. Užít si můžeme obyčejně neobyčejného pohlazení, kterého má drtivá většina z nás v životě tak málo. Pak tu máme vlastní pohyb, který vše prožité neomylně ukládá do mozku i každé buňky. Celý proces pak korunujeme emocemi, jež v nás probouzí hudba. Melodie, která nás sama vede k pohybu a vyjádření skrytých stránek. Akceleruje účinnost všeho výše zmíněného.  Sim sala bim! A máme tu turbo afirmaci: JSEM KRÁSNÁ A SEXY!

mala-zidleFlirt dance nás učí, že být žádoucí a ženská je přirozené.  Boří představy o tom, co můžeme a tabu o naší smyslnosti. Každá z tanečnic začne dříve nebo později rozvíjet svoji smyslnost a vyjde na cestu k navázání spojení s potlačenými stránkami sebe sama. Při tomto tanci můžeme projevit mnohé odstíny ženských archetypů, které si v běžném životě buď nedovolíme, neuvědomujeme si je, nechceme o nich ani slyšet nebo se jich bojíme. Faktem ale je, že ony v nás různou měrou prostě jsou a lhát si nemá cenu. Mnohem lepší je si ony svoje „já“ uvědomit, pomalu s nimi navázat kontakt, přátelský vztah a pevně se na ně napojit. Je až neuvěřitelné, jaký zdroj síly takto můžeme získat.  Důvodem je, že tímto osvobozením už z naší osobnosti nejsou vytrhány a vykrájeny velké kusy, ale staly jsme se celistvějšími a autentičtějšími.

Na závěr pak ještě jedno přání a prosba: „Tančete, prosím!“ Ať už je to flirt dance, nebo jiný tanec, prostě tančete a vneste tak do života více radosti. Není totiž nikdy dost radosti, kterou si můžeme samy nadělit!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.